Od czego NIE zaczynać odchudzania?

Odchudzanie to proces, który wymaga cierpliwości, której czasem nam brakuje przez co szukamy szybkich rozwiązań. Jednak “co nagle to po diable”, a z tego artykułu dowiesz się, co NIE będzie skutecznym początkiem przygody zwanej odchudzaniem.

1. Detoks sokowy

Czyli sposób dzięki któremu bardzo szybko zrzucimy nadprogramowe kilogramy, jednak musimy być gotowi na ich równie szybki powrót. Detoks sokowy, jak również pozostałe diety o niskiej podaży kalorii (np. Głodówka), działają kończą się efektem jo-jo oraz poczuciem beznadziei I rozczarowania.

2. Zjedzenie wszystkich słodyczy, które znajdziesz w domu

Często ten krok tłumaczymy sobie faktem, że dieta zabrania nam spożywania niektórych produktów spożywczych (np. Słodyczy) więc póki możemy to korzystamy. Nic bardziej mylnego 🙂 W zdrowej diecie redukcyjnej (nazywanej też dietą odchudzającą) znajdziemy miejsce na każdy produkt spożywczy, również słodycze. Ważne, aby były one spożywane w umiarkowanej ilości jako dodatek do wartościowych posiłków.

3. Zakup suplementów diety

Tabletki, proszki, szejki, kapsułki, które mają na celu spalanie tkanki tłuszczowej – na rynku jest ich masa, jednak żadna z nich w długiej perspektywie nie będzie skutecznym wyborem. Często to właśnie suplementom diety przypisujemy magiczne działanie,

4. Stosowanie herbatek odchudzających

Które często działają odwadniająco, co przynosi skutek w postaci spadku masy ciała. Jednak przy jej redukcji naszym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, nie wody w organizmie. Herbatki odchudzające na tkankę tłuszczową nie wpływają. Zamiast ich stosowania pijmy odpowiednią ilość wody mineralnej.

5. Wpisywania w Google “jak schudnąć 10 kg w miesiąc”

Tutaj musimy zdać sobie sprawę z bolesnej prawdy – nasza masa ciała nie wzrosła w miesiąc, stety-niestety w miesiąc jej nie zrzucimy I żadne popularne działania wynalezione w social mediach nas w tym temacie nie poratują 🙁 Jedynym sprawdzonym sposobem jest uzbrojenie się w cierpliwość I wprowadzenie stopniowej zmiany nawyków żywieniowych.

Odchudzanie to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych – i to jest skuteczny sposób, który pozwala na uzyskanie trwałych efektów.